Lapač hmyzu PlusZap ALU

Prístroje so spôsobom odchytu elektrickou mriežkou.

PLUSZAP je NAJLACNEJŠÍ, ale FUNKČNÝ model na trhu prístrojov na chytanie hmyzu. Máte síce možnosť kúpiť obdobne vypadajúce modely v najrôznejších obchodných reťazcoch, avšak modely vyrobené za nižšie ceny než PLUSZAP nemajú špeciálne žiarovky, ktoré priťahujú hmyz 24 hodín denne. Lacnejšie modely než PLUSZAP tak môžu prilákať hmyz iba v noci a v prípade, že zhasnete všetky ostatné svetlá.

Prístroje sú vybavené žiarovkami, ktoré vyžarujú UVA žiarenie o vlnovej dĺžke 368 nm. Táto vlnová dĺžka, ktorá čiastočne leží za hranicou svetla viditeľného pre človeka, je najatraktívnejšia pre lietajúci hmyz a priťahuje ho viac ako iné svetlá. V dôsledku toho sa hmyz snaží dostať čo najbližšie ku svetelnému zdroju, a to i za denného svetla.

Pri žiarivkách je umiestnená nerezová mriežka, ktorá je pod stálym elektrickým napätím a ktorá vytvára elektrické pole. V okamihu, kedy hmyz vlietne do tohoto poľa je usmrtený a padá do zbernej tácky umiestnenej pod mriežkou. Na vás zostáva iba pravidelné vyprázdňovanie tácky.

Zobrazené všetky 2 výsledky

Zobrazené všetky 2 výsledky